همین حالا جهت مشاوره تماس بگیرید   9125180823

استفاده از رنگ ها در وب سایت

رای دادن به این مورد
(3 آرا)

 اهمیت انتخاب رنگ های درست برای  طراحی سایت شما به اندازه  انتخاب گرافیک و مطلب می باشد. این مقاله پرامون اینکه چه فاکتور هایی را باید در هنگام انتخاب رنگ ها در نظر داشت.

رنگ ها تاثیرات مختلف و متفاوتی بر بازدیدکننده دارد.  رنگ های خاصی احساسات ویژه ای را در مردم القاء می کند. تاثیر احساسات می تواند به چهره ای که از شرکت شما در ذهن بازدید کننده و  همچنین تاثیر بسیاری بر روی برنـــــــد شرکت شما داشته باشد.هر عاملی که می تواند به پاسخ به نیازها بازدید کننده تاثیر گذار باشد باید در زمان طراحی سایت با دقت مورد بررسی قرار گیرد. می توان رنگ ها را در کلاس " خنثی " ، " گرم" ، " سرد " دسته بندی کرد.

رنگ های خنثی


سفید : سفید نمایش دهنده خلوص و تمیزی است . در فرهنگ شرق رنگ سفید رنگ مرگ ، در حالیکه در فرهنگ غرب رنگ ازدواج و آرزو است.
خاکستری : رنگ خاکستری قابل اعتماد بودن و مخافظه کاری را ابراز می کند. سایه های خاکستری از مهم ترین رنگ ها در سایت های تجاری است.
قهوه ای : قهوه ای به معنی زمین ، خانه و خانواده می باشد.
مشکی : رنگ مشکی نشان دهنده قدرت چشم گیر ، ظرافت و کمال است.  همچنین در فرهنگ غرب به معنی مرگ است.

 

رنگ های گرم


قرمز: رنگ قرمز برای جلب توجه مناسب است.  به همین منظور به تناوب در متون مربوط به حراج و فروش ویژه در وب سایت ها بکار برده می شوند تا به نکته ویژه ای تاکید کنند. قرمز نشانۀ عصبانیت ، خوشنت ، شور اشتیاق و در حقیقت باعث افزایش فشای خون بازدیدکننده می شود.
زرد :  زرد می تواند به معنی ضعف و ترس و همچنین گرمی و شادی باشد.
نارنجی : رنگ نارنجی با پاییز در ارتباط است . و همچنین نشان دهنده اشتهای شخص می باشد.
صورتی : رنگ صورتی بی گناهی ، زنانگی و رمانتیک بودن را القاء می کند.

 

رنگ های سرد


آبی : رنگ آبی  آرامش بخش است .  اعتماد و هوش را القاء می کند . بسیاری از موسسات مالی  و مراکز درمانی از قالب های آبی استفاده می کنند. رنگ آبی اشتها را به تحریک می کند.
سبز : سبز به منزله حسودی و بی تجربگی و همچنین پول و ثروت می باشد.
ارغوانی : ارغوانی به معنی خلاقیت  است . سایه های تاریک از این رنگ اشرافی بودن و سایه های روشن آن عشق را القاء می کند.

 

رنگ های مطمئن وب


LCD  ها و نمایشگر های پلاسما رنگ ها را به نحو متفاوتی نشان می دهند . 216 رنگ برای نمایش در هر نوع مانتور و در هر نوع مرورگری وجود دارد و تمامن قابل تمیز دادن می باشند.  این 216 رنگ  ، رنگ های مطمئن وب نامیده می شوند. اگر سازگار رنگ برای شما مهم است ، شما باید از تنها از این " رنگ های مطمئن وب  " در وب سایت تان استفاده کنید.

 

طرحی های رنگی


طرحی های رنگی می تواند شامل تک رنگ ، رنگ های مکمل و رنگ ها متضاد باشند.


تک رنگ : طرح تک رنگ از سایه های مختلف و میزان متفاوتی از رنگ یکسان در پس زمینه سفید ایجاد می شود . برای مثال اگر می خواهد از رنگ قرمز استفاده کنید ، شما می توانید از هر رنگ از طیف صورتی کم رنگ تا قرمز تیر استفاده کنید.

رنگ های ترکیبی :  طرح رنگ های ترکیبی از دو یا تعداد بیشتری رنگ ها که ترکیب مطلوبی ایجاد می کند تولید می شود که ترکیب زیبایی ایجاد می کند که در نظر بیشتر بازدید کنندگان جذاب است . اگر رنگ می تواند به صورت گسترده تر و رنگ دیگر برای تشریح آن بکار برده شود.

رنگ های متضاد: طرح رنگ های متضاد از دو یا تعداد بیشتری از رنگ ها  استفاده می کنند تا ترکیبی جذاب ایجاد کنند. به عنوان مثال استفاده از آبی تیر برای پس زمینه ، قالب قزمز رنگ و متن سفید یک طرح رنگ متضاد مرسوم است.
طراحان وب سایت باید با دقت بیشتر  رنگ های متضاد را انتخاب کنند چرا که برخی رنگ ها ایجاد تنش می کنند مانند رنگ قرمز به عنوان متن و رنگ آبی در پس زمینه که باعث آسیب چشمی برخی اشحاص می شود.  و ترکیبات دیگری هم هستند که باعث تضاد می شوند.

 

راهنمای جامع انتخاب رنگ

 

  • متون باید خوانا باشند .قطعاً سیاه و سفید انتخاب پیش فرض هستند اما رنگ های دیگر هم مطلوب هستند. سفید و زرد یا دیگر رنگ های روشن در پس زمینه سیاه یا دیگر پس زمینه های تیره بکار برده می شوند. اما زرد ، سبز و خاکستری در پس زمینه سفید بکار برده نمی شود.
  • از رنگ های جذاب و چشم نواز استفاده کنید.
  • از رنگ هایی بهره ببرید که تصویری را که شما می خواهید به بازدید کننده القاء کند.
  • برای اطمینان از نمایش صحیح در مرورگرهای مختلف از رنگ های مطمئن وب استفاده کنید.
  • از شدت رنگ ها عادی برای تصویر پس زمینه متون استفاده نکیند. اینکار از خوانایی مطلب کم می کند.
  • رنگ ها باید طرحی یکسان به صفحات وب سایت شما بدهند و یک بــــرند تولید کنند تا بازدیدکننده در هنگام گردش در سایت شما آگاه باشد که هنوز در سایت شماست.

آموزش طراحی سایت | طراحی سایت | طراحی سایت حرفه ای |سئو | ساخت سایت | بازاریابی اینترنتی | بلاگ | شرکت طراحی سایت پیچ خشکه

پیچ و مهره

تمامی حقوق مادی و معنوی اين وب سايت به شرکت وب برند تعلق دارد و کپی برداری از محتوای سایت پیگرد قانونی دارد